BRETAŇSKÝ OHAŘ - EPAGNEUL BRETON

obr2.jpg
dog-joring-canicross-woofshack.jpg
...aneb jak naložit s nekonečnou energií Vašeho miláčka
Canicross je typ sportu, kdy pes táhne běžce na odpruženém vodítku (vodítko s amortizérem). Běžec má vodítko připevněné k postroji, tudíž může pohodlně běžet. Navíc, díky tahu psa, je běh mnohem rychlejší a méně namáhavý.
Každý dobře vycvičený pes by měl reagovat na slovní povely. Povel pro vyražení je "do" nebo povel "vpřed". Pro zatočení vpravo se používá povel "dží" a pro zatočení vlevo výraz "hó". Každý pejskař ale sám nejlépe svému miláčkovi rozumí a ví, na co jeho psík slyší (já používám jako pobídku "pojď" a pro zatočení či změnu směru "tady" - je to sice nepřesné, ale Ruby vždy pochopí, co myslím).

Sama jsem se tohoto sportu zpočátku bála... Není to ale zdaleka tak obtížné, jak se může na první pohled zdát. Já začala bez jakékoliv instruktáže prostě běhat s Ruby. Kdo si ale nevěří, může navštívit jeden ze společných tréninků uvedených na stránkách "Běhej se psem".

Více informací na:
www.behejsepsem.cz
www.canicross.cz
http://www.mushingcz.cz/onas/cleni/katerina-salacova/
canicross1.jpg
Cliff

Cliff

Cliff Black Barbarian a Kateřina Salačová v závodě
Cliff Black Barbarian
Cliff Black Barbarian
3.jpg
Isaac canicross.jpg
behejsepsem.png
caniscross.JPG
Co potřebuji a kde to seženu
Postroj na psa - výběr dle výšky psa a velikosti psa. Postroj pro tah by měl mít otvor pro hlavu ve tvaru koňského chomoutu, ne kruhový.
stažený soubor.jpg
Vodítko s amortizérem - ideální délka 2m
images.jpg
Sedák - každému sedí jiný typ sedáku, ideální je vyzkoušet více možností. Vždy je však třeba ohlídat umístění bodu tahu, těžiště by mělo být pod úrovní pasu.
_vyrd12_4462eurolite_belt_2.jpg
images.jpg
stažený soubor.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one