BRETAŇSKÝ OHAŘ - EPAGNEUL BRETON

obr2.jpg

Dog scootering

Koloběžka se psem
dog-joring-dogscooting-woofshack.jpg
20921.jpg
Dogscootering je pro psy zdravý sport. Jedná se o fyziologický pohyb, při kterém se posílí svalový korzet a zvýší se fyzická výkonnost, zdatnost i vytrvalost.

Jednoduše řečeno, pes při tahání sílí a pevné svaly drží celý pohybový aparát ve správné poloze a poskytují oporu kloubům. Svému čtyřnohému parťákovi tím prodlužujete délku aktivního života.

Další výhoda má čistě praktický rozměr. Pes je vlastně celou dobu na vodítku a vám se díky tomu otevírají nové možnosti. Krom toho, že se můžete společně vydat prakticky kamkoliv, kde byste se psem na volno měli vstup zapovězen; např. do národních parků, můžete si i naplno užívat koloběžkování, aniž byste “obtěžovali” své nepejskařské okolí.

Pokud máte psa, který s vámi chodí běhat (nikoliv tahat, ale jen jako doprovod), jistě mně dáte za pravdu, že není žádná výhra mít psa na vodítku, které držíte v ruce ani nechat psa pobíhat volně kolem vás.

Ta první možnost je nepohodlná a ta druhá vás nutí, abyste se neustále soustředili, jestli pes neutíká nebo třeba někoho neobtěžuje. Stejné dilema řeší většina koloběžkářů a běžců-pejskařů. A jak už asi tušíte, dogscootering vám ho pomůže vyřešit.

Jakmile totiž psa naučíte, co od něj v zápřahu čekáte, už nebude při jízde na koloběžce brzda, ale motor. Vytvoříte tým a můžete se koloběžkování věnovat společně. Vy si zajezdíte aniž by vás pes “obtěžoval” a pes se unaví. Ideální kombinace a jeden z hlavních důvodů, proč je koloběžkování se psem stále populárnější.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one